תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה

שלח לחבר הדפס עמוד

תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה

מכללת רמת-גן היא מרכז הלימוד הגדול ביותר ללימודי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה.

הצלחתה מקורה בשילוב הייחודי בין יתרונות של מכללה לבין יתרונות של אוניברסיטה. שילוב זה בא לידי ביטוי בעיקר באמצעות “תכנית המקפצה”, שהיא תכנית תגבורים "המקפיצה" הן את שיעור ההצלחה והן את ממוצע הציונים.
ייחוד זה של מכללת רמת-גן, מיצב אותה כאחד המקומות המבוקשים ביותר ללימודי תואר ראשון בישראל.

לימודי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה במכללת רמת-גן – תראו כמה זה מתאים לכם!

תואר יוקרתי

תואר .B.A. מוערך ונחשב, גם ע"י האקדמיה וגם ע"י כל המעסיקים, עם מעל 99 מסלולי לימוד!

שיטת הלימוד

הלימודים במכללת רמת-גן מתקיימים במסגרת מפגשי לימוד פרונטליים בכיתות, פעם או פעמיים בשבוע, כאשר חומר הלימודים מבוסס על ספרי לימוד ייחודיים שפותחו ע"י האוניברסיטה הפתוחה, ואף נלמדים במוסדות אקדמיים רבים בארץ.
שילוב זה בין חומר לימוד ברמה אקדמית גבוהה, לבין מרצים מנוסים וקשובים, ובסיוע “תכנית המקפצה” הבלעדית, הם סוד ההצלחה של מכללת רמת-גן. בנוסף, מפגשי הלימוד מאפשרים יצירת קשרים חברתיים וגיבוש קבוצות סטודנטים ללימוד בחברותא ולתמיכה הדדית.

עוזרים לכם להצליח

ההצלחה של הסטודנטים היא ההצלחה שלנו!
לכן מכללת רמת-גן מעמידה לרשות הסטודנטים, ללא תשלום (פרט לאגרת השירותים השנתית), שורת אמצעים שנועדו לסייע בלימודים ולהגדיל באופן ניכר את סיכויי ההצלחה:
• “תכנית המקפצה”, תכנית תגבורים ייחודית ובלעדית, בשיתוף אגודת הסטודנטים, המופעלת במספר רב של קורסים. התכנית כוללת מכינות, הרצאות תגבור, מרתונים לפני בחינות ועוד.
• המרכז להדרכה בלמידה מציע לסטודנטים סדנאות אישיות באסטרטגיות למידה במטרה לשפר את כישורי הלמידה ולהגדיל את סיכויי ההצלחה, בדגש על כתיבה אקדמית.
ואכן, התוצאות לאורך שנים רבות מצביעות על כך ששיעורי ההצלחה בקבלת התואר במכללת רמת-גן ורמת הציונים, גבוהים באופן משמעותי מאלו של כלל הסטודנטים הלומדים תכניות דומות במסגרות אחרות ותקופת הלימודים קצרה יותר.

תנאי קבלה

מרבית הסטודנטים במכללת רמת-גן הם בעלי תעודת בגרות מלאה ו/או ציון ראוי במבחן הפסיכומטרי. יחד עם זאת, בניגוד לאוניברסיטאות ומכללות אחרות, במכללת רמת-גן, כמו באוניברסיטה הפתוחה, ניתן להתקבל ללימודי תואר ראשון ללא תנאי קבלה או מבחני קבלה - אין צורך במבחן הפסיכומטרי ו/או בתעודת בגרות.
מצד אחד, רצון הסטודנטים ללמוד הוא שקובע את הצלחתם. מצד שני, הלימודים באוניברסיטה הפתוחה ידועים כלימודים תובעניים שרמתם גבוהה ובלתי מתפשרת.
ההזדמנות ללמוד ולהצליח ניתנת לכולם, אך ההצלחה דורשת השקעה ויכולת. בזכות הליווי האישי, ובעיקר בזכות “תכנית המקפצה” – גם רבים מאוד מהסטודנטים חסרי תעודת בגרות וחסרי ציון פסיכומטרי, מממשים את ההזדמנות ומגיעים לתואר.

מגוון אפשרויות לבחירתכם

מכללת רמת-גן מציעה מעל 99 שילובים שונים לתואר ראשון במסלולים:
לימודי ניהול (מנהל עסקים), כלכלה, מדע המדינה ויחסים בין-לאומיים, תקשורת, חינוך, מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, חשבונאות (ראיית חשבון), מדעי המחשב, הנדסת תכנה, הנדסת תעשיה וניהול, מדעי החיים ועוד. 

טובי המרצים

במכללת רמת-גן מלמדים מיטב המרצים, בתוכם רבים ממרכזי הקורסים באוניברסיטה הפתוחה.

בזמן שלכם

רק במכללת רמת-גן הגמישות נקבעת ע"י הסטודנט עצמו ואינה מוכתבת לו ע"י המוסד.

תקופת הלימודים לתואר ראשון במכללת רמת-גן היא בדרך כלל 3-4 שנים, בהתאם ליכולת ולגמישות הלימוד של כל סטודנט. הסטודנטים קובעים את מערכת הלימודים כך שהיא תשלב את הקריירה, הלימודים ומהלך חייהם.
הלימודים מתקיימים במפגשים בני שעתיים עד שלוש שעות, בבוקר, בצהריים או בערב, בימי חול או בימי שישי – לפי בחירת הסטודנט . היועצים האקדמיים במכללת רמת-גן מסייעים בבניית המערכת המתאימה, אולם בסופו של דבר כל סטודנט מעצב את המערכת על מנת שתתאים לצרכיו.
מערכת השעות הגמישה מאפשרת לעבוד במשרה מלאה במשך כל תקופת הלימודים.

תמיד תוכלו להשלים את החומר

רוב הקורסים מוצעים מספר פעמים בשבוע במסגרת קבוצות לימוד שונות. הוחמץ שיעור? קיים קושי לעקוב אחר הנאמר בשיעור מסוים? אין בעיה! ניתן להצטרף לשיעור נוסף באותו שבוע ולהדביק את קצב הכיתה, ללא תשלום וללא תיאום מראש. 

בנוסף, תמיד מומלץ להגיע לשיעורי התגבור של “תכנית המקפצה” המלווים את מפגשי הלימוד.

Yes, you can!

בדומה לאוניברסיטאות, שכר הלימוד הוא כמחצית משכר הלימוד הנהוג במכללות הבלתי מתוקצבות. 

שלא כמו באוניברסיטאות, המחיר אותו משלמים הוא רק עבור הקורסים הנלמדים בכל סמסטר. גם במחיר שכר הלימוד קיימת גמישות ייחודית שכן אין התחייבות לשכר לימוד שנתי (למעט דמי המכללה), אין הוצאות נלוות ואפילו החניה היא בחינם!
הקורסים של האוניברסיטה הפתוחה, המוצעים במכללת רמת-גן, מוכרים לצורך החזרי ועדת וינוגרד הנהוגים גם ביתר האוניברסיטאות.
בנוסף מציעה המכללה מלגות, הלוואות מסובסדות ואפשרות להשתתף בפרוייקט פר"ח.

תואר של אוניברסיטה בתנאים של מכללה

מכללת רמת-גן משלבת בין האיכויות האקדמיות של הלימודים לתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה ובין היתרונות של לימודים במכללה: הוראה פרונטלית מוגברת, ריכוז הלימודים בקמפוס סטודנטיאלי אחד גדול והענקת מגוון רב של שירותים באופן אישי ובהתאמה לצרכי כל סטודנט.

מעבר לכך מפעילה מכללת רמת-גן את “תכנית המקפצה”, המהווה תוספת משמעותית להוראה ולהכנה לבחינות.
קמפוס מכללת רמת-גן כולל עשרות כיתות לימוד, אולמות הרצאות, אודיטוריום, מעבדות מחשב חדשניות, רשת אינטרה-נט פנימית רחבת פס הנסמכת על סיבים אופטיים, Wi-Fi, ספרייה, מגרשי חנייה במתחם הקמפוס ללא תשלום, מתקני ספורט, קפיטריות ומדשאות.
כל הדרך עד לתואר הראשון וגם השני
המטרה של כל הסטודנטים היא לקבל את התואר הראשון, והמטרה של חלק גדול מהסטודנטים היא להמשיך לתואר שני. מכללת רמת-גן מאפשרת לסטודנטים להצליח בהשגת שתי המטרות, והכל בקמפוס המכללה, תוך מתן כלים וסיוע שהוכחו כמשפרי הישגים מובהקים.

ייעוץ והכוונה ללא תשלום

היועצים האקדמיים של מכללת רמת-גן עומדים לרשות המתעניינים בלימודים, כמו גם לרשות הסטודנטים למשך כל תקופת הלימודים, ללא הגבלה וללא כל תשלום או התחייבות.
במהלך פגישות הייעוץ הסטודנטים מעלים כל שאלה או התלבטות בתחום הלימודים ונהנים מייעוץ המבוסס על הניסיון והידע של היועצים האקדמיים שבמכללה.
כל היועצים הם בעלי תואר שני, רקע השכלתי מגוון, ניסיון תעסוקתי עשיר וניסיון בהוראה באקדמיה.

השתלבות מהירה בשוק העבודה

מעסיקים רבים מאוד הפנימו את היתרון המשמעותי בקליטתם של בוגרי האוניברסיטה הפתוחה בשוק העבודה. מעסיקים אלה מודעים ליכולת הלמידה של בוגרים אלה, לרמה האקדמית הגבוהה של האוניברסיטה הפתוחה ולהשקעה הנדרשת על-מנת להצליח בלימודים.
מוניטין זה של בוגרי האוניברסיטה הפתוחה משוייך ממילא גם לבוגרי מכללת רמת-גן, שהצלחתם בלימודים מקורה, בין היתר, במערכת הסיוע של המכללה ובמיוחד ב”תכנית המקפצה”.

אגודת הסטודנטים

כל סטודנט במכללת רמת-גן מקבל כרטיסי סטודנט של המכללה ושל האוניברסיטה הפתוחה, על כל ההטבות הכרוכות בכך.


לקביעת פגישת ייעוץ אישי ללימודי התואר הראשון,
ללא עלות כספית וללא התחייבות
טלפון 03-6710000, [email protected]
בימים א'-ה' בשעות 08:00-20:00, ביום ו' בשעות 08:00-13:00