קורס אומנות

שלח לחבר הדפס עמוד

לימודי אמנות

לימודי אמנות בבית הספר לעיצוב אמנות ומדיה במכללת רמת גן בשיתוף ביה"ס ארטי, מתקיימים במסגרת היחידה ללימודי חוץ במכללת רמת גן. הלימודים כוללים מודולים ברישום ציור ופיסול, המתקיימים במסלולי בוקר או ערב במהלך שנת הלימודים וקורסי קיץ מרוכזים.

לימודי האמנות מתאימים גם למבקשים להשלים שעות אמנות לקראת לימודי תרפיה באמנות. במסגרתם לומדים טכניקות מעשיות מגוונות ובניית שפה אישית. הלימודים עוסקים במרחב המשותף של טיפול ביצירה ברעיונות בחומרים וכלים מגוונים, אופן הלימוד כולל תרגילים מובנים בדגש על ביטוי אישי במטרה להעניק כלים ביצירה אמנותית, פיתוח סגנון אישי, יכולת הבעה באמצעים חזותיים וחשיבה יצירתית, ארגון ועריכת תיק עבודות. בקורס משולבות מצגות עבודות אמנים מתולדות האמנות. מכללת רמת גן מוכרת על ידי משרד החינוך כמוסד לימוד אמנות.

בקורסי האמנות לומדים מגוון רחב של טכניקות באמנות מעשית, תוך שימת לב להתפתחות אישית וייחודית של כל תלמיד. הלימוד מתבצע בהנחיה אישית בקבוצה על ידי מורים בעלי תארים אקדמיים באמנות.
שיעורי הרישום כוללים מעבר הדרגתי בין רישום אקדמי מדויק לרישום חופשי ומושגי. בין נושאי הלימוד: טכניקות רישום אקדמי, רישום ככלי להבעה רגשית, תרגילי רישום מהיר וחופשי, פיתוח סגנון אישי. עבודה סדרתית באמנות. טכניקות איור ועוד.

לימודי הציור מתבססים על הידע הנצבר בשיעורי הרישום: תרגום לצבע בחומריות ומרקמים שונים, העברת מסר בציור, ציור נושאים שונים: דיוקן, טבע דומם, ציור נוף, ציור בעקבות סגנונות אמנים מתולדות האמנות ועוד. עבודה בצבעי אקריליק, פנדה, צבעי מים, צבעי שמן, עפרונות צבעוניים, שפכטל ועוד.

מדיום הפיסול עוסק בערכים יסודיים כגון חומר, צורה, נפח, מרקם, חלל וארגונם בקומפוזיציות תלת מימדיות. בשיעורי פיסול מתנסים בטכניקות וחומרים מגוונים, תוך פיתוח שפת צורות, מסות, חלל ותחבירים שונים. הכרות עם האפשריות החומריות וטכנולוגיה של המדיום כהכנה למרחב פעולה המאפשר פיתוח רעיוני הבעתי אישי ועצמאי תוך ניצול תכונות החומרים ואיכויותיהם.

מתכונת לימודים

הלימודים מתקיימים בקמפוס מכללת רמת גן (חניה חינם)
הלימודים מורכבים מ- 3 מודולים בני 100 שעות לימוד כ"א: רישום, ציור, פיסול,
סה"כ: 300 שעות לימוד אקדמיות.
• ניתן להרשם לכל מודול בנפרד.
• ניתן להשלים עד 600 שעות באופן מודולרי

רכז המסלול

דורון פורמן, MFA באמנות פלסטית
צוות המורים מונה אמנים פלסטים אקדמאים

תנאי קבלה

ראיון אישי

תנאים לקבלת תעודה

85% נוכחות בשיעורים
הגשת עבודות מעשיות

תעודת גמר

תעודת גמר מטעם מכללת רמת גן וארטי – בית ספר לעיצוב אמנות ומדיה
תוכנית הלימודים מאושרת על ידי משרד החינוך.

תוכן הלימודים

האמנות הפלסטית הינה דרך הבעה המאפשרת לאדם לייצג ולהעביר לזולתו תכנים בחומרים חזותיים. תווך זה מאפשר לצופה להתבונן בעולמו הפנימי של היוצר. בלימודי האמנות אנו מחדדים את האפשרויות הרחבות להבעה באמנות פלסטית, יוצרים הכרות עם עולם האמנות: לומדים אודות זרמים מתולדות האמנות, מושגים, אמנים ודרכי עבודתם. הלימודים מושתתים על עבודה מעשית במגוון רחב של טכניקות מעשיות ובניית תיק עבודות, תוך שימת לב להתפתחות אישית וייחודית של כל תלמיד. איכות ההוראה גבוהה וייחודית. הלימוד מתבצע בהנחייה אישית בקבוצה על ידי מורים בעלי תארים אקדמים באמנות. הערכת התלמידים נעשית על סמך הגשת עבודות וקבלת משוב עליהן.

בין נושאי הלימוד:
רישום
יסודות הרישום האקדמי, נפח צללים ומרקם
רישום פרופורציה, קווי עזר ומדידה, צורות יסוד
הצללה וצל, גוונים, טונאליות
טקסטורה, פרט ומרקם
קומפוזיציה, בניית קומפוזיציה בקולאז'
פרספקטיבה, אפיונים של עומק
העתקה ויחס קנה מידה
רישום חופשי אינטואיטיבי
רישום איור

ציור
רישום דיוקן
תורת הצבע, ציור בצבעים קרים וחמים
תבניות צבעים משלימים
ציור נוף באקריליק ובצבעי מים ואקוורל
ציור בשפכטל
ציור חפצים בעפרונות צבעוניים, גירים ופנדות
ציור בסגנון אמן

פיסול
פיסול וקולאז'
פיסול בחמר, יחס בין צורה לחלל
פיסול בחומרים מזדמנים Reade Made
בניית דגמים לפיסול סביבתי
אסמבלז'
פיסול בחומרים רכים ובדים
פיסול וצביעה בחומרים שונים
פיסול בתבניות גבס
תבליט