קצת עלינו

שלח לחבר הדפס עמוד

מכללת רמת גן מציגה ארבעה יתרונות ברורים ומשמעותיים, העושים אותה לבחירה הראשונה של אלפי סטודנטים:

 1. המכללה מעניקה תואר אוניברסיטאי ורמת לימודים אקדמית גבוהה לתואר הראשון, ולימודי תעודה והעשרה ברמה אקדמית ביחידה ללימודים חוץ אקדמיים.
 2. תכנית התגבורים הייחודית לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה מציעה שיעורים פרונטליים נוספים ומרתונים לקראת בחינות, ומאפשרת לסטודנטים לסיים את הלימודים בפרק זמן קצר ובהצלחה רבה יותר.
 3. מערכת שעות הנקבעת על ידי הסטודנטים בעצמם, מה שמאפשר להם לשלב בקלות בין לימודים לעבודה.
 4. שכר לימוד אוניברסיטאי. 
 • ייחוד המכללה בלימודים לתואר ראשון 

  מבנה הלימודים הגבוהים בארץ כיום מקשה על קבוצה גדולה באוכלוסייה לרכוש השכלה אקדמית חשובה. מכללת רמת גן מציעה מערך שנועד להקל על הציבור להשיג תואר אקדמי, מבלי לוותר על איכות הלימודים וההוראה:

 1. תנאי קבלה נוחים. אין צורך בבחינה פסיכומטרית או בממוצע בגרות גבוה כדי להתחיל את הלימודים.
 2. מערכת שעות המאפשרת לשלב בין לימודים לעבודה, וכך מאפשרת גם לסטודנטים שאינם יכולים לוותר על עבודה במשרה מלאה או קרובה למלאה ללמוד.
 3. שכר לימוד אוניברסיטאי מתוקצב, המקל על העומס הכלכלי בזמן הלימודים.
  •    

   הפתרון של לימודים באוניברסיטה הפתוחה, גם הוא אינו מתאים לחלק מאוכלוסיית הסטודנטים, הזקוקים להוראה פרונטלית רבה יותר מזו המוצעת ע"י האוניברסיטה הפתוחה, ומחפשים לימודים המתקיימים מתחילתם ועד סופם בקמפוס אחד, המתאפיין באווירה סטודנטיאלית. מכללת רמת-גן מספקת מענה מושלם לצרכיהם של אותם סטודנטים. המכללה מאפשרת לסטודנטים ללמוד לתואר BA של האוניברסיטה הפתוחה, שהנו תואר מוכר, מוערך ויוקרתי, ללא מחסומי קבלה, תוך שילוב של לימודים ועבודה במשרה מלאה וכל זאת בתנאים, בתמיכה וביחס של מכללה, עם לימודים פרונטאליים מוגברים ובשכר לימוד דומה או זהה לזה הנהוג באוניברסיטאות, שהוא כמחצית משכר הלימוד הנהוג במכללות בלתי מתוקצבות.

   מרכזי הלימוד במכללת רמת גן

   המכללה מאוגדת כעמותה ובה שלושה מרכזי לימוד:

   מרכז לימודים לתואר ראשון 

   מכללת רמת גן היא מרכז הלימוד הגדול בארץ ללימודי התואר הראשון של האוניברסיטה הפתוחה, בו לומדים כ-6,000 סטודנטים. ייחודו של מרכז זה הוא ב"תכנית המקפצה", שהיא תכנית תגבורים מקיפה הקיימת רק במכללת רמת-גן.
   את התואר ניתן לסיים בשלוש שנים ומעלה, כאשר משך הלימודים ייקבע ע"י כל הסטודנט, בהתאם ליכולתו ולאילוצים המוטלים עליו.
   בפועל מרבית הסטודנטים מסיימים את לימודיהם בתוך 3-4 שנים.

  • הלימודים לתואר ראשון מבוססים על ספרי לימוד ייחודיים של האוניברסיטה הפתוחה בשילוב מפגשים בכיתות. שילוב זה מאפשר העמקה בנושאי הלימוד ומקנה כלים לפיתוח מיומנות למידה.

   המכללה מציעה כ- 99 שילובים שונים לתואר ראשון במסלולים:

  • לימודי ניהול, לימודי כלכלהלימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, לימודי סוציולוגיה, ראיית חשבון, מדעי המחשבלימודי הנדסת תעשיה וניהולתואר ראשון במדעי החיים ועוד. 

   מרכז לימודים לתואר שני במנהל עסקים 

   מכללת רמת-גן משמשת גם כמרכז לימודים לתואר השני במנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה. מסלול לימודים זה זכה לשבחים ע"י ועדה של מומחים בינלאומיים, שמונתה ע"י המועצה להשכלה גבוהה, לבדיקת לימודי מנהל עסקים בישראל. התכנית זוכה לפופולריות רבה ומספר הלומדים בה עולה בהתמדה.

  • היחידה ללימודים חוץ אקדמיים

   היחידה ללימודים חוץ אקדמיים במכללת רמת-גן מקיימת קורסי הסמכה מקצועיים לקראת בחינות רשמיות ממשלתיות ואחרות. היחידה כוללת את ביה"ס הבאים: ביה"ס למקצועות הניהול, ביה"ס לחשבונאות ופיננסים, ביה"ס למקצועות המזכירות והמזכירות הרפואית, ביה"ס לעיצוב, אומנות ומדיה וביה"ס למקצועות היין.

   חלק מהקורסים ביחידה ללימודים חוץ אקדמיים, מקנים נקודות זכות לתואר ראשון בלימודי האוניברסיטה הפתוחה במכללת רמת-גן. 

   מצוינות, ותרומה לקהילה

   השילוב בין האוניברסיטה הפתוחה למכללת רמת-גן, תכנית התגבורים הייחודית של המכללה ומספרם הרב של בוגרי המכללה, הקנו למכללת רמת-גן מוניטין רב הן בקרב ציבור הלומדים והן בקרב המעבידים.

   על אף היותה מוסד בלתי מתוקצב, מצליחה מכללת רמת גן לשמור על איזון תקציבי , להתרחב ואף לקיים קרן מלגות מיוחדת לסטודנטים תושבי רמת-גן וקרן מלגות כללית לשאר הסטודנטים.

    

   מכללת רמת-גן מסייעת כספית, ניהולית וחינוכית לבית-הספר התיכון מקיף רמת-גן (תמ"ר) . 

   שהוא תרומתה של מכללת רמת גן לקהילה. 

   לקביעת פגישת ייעוץ אישי ללימודי התואר הראשון, ללא עלות כספית וללא התחייבות

   טלפון 03-6710000,  דוא"ל: [email protected]